Clubul de lectura

În cadrul întâlnirii de la Clubul de lectură am avut parte de momente dramatice, amuzante. Cartea care ne-a încântat și provocat, în același timp:Alfred și Agatha.Cele zece păsări ale bătrânei doamne Elster de Ana Campoy. Lucrul în echipe a fost amuzant, toți s-au implicat și au dorit să impresioneze prin materialele realizate. Ultima cină a condamnaților ne-a făcut să sperăm că finalul va fi altul, ziarul și știrile prezentate au mărit suspansul, investigația criminalistică a dus la soluționarea cazului de răpire, iar ședințele la psiholog l-au determinat pe Victor, personajul, să se schimbe în bine. Cireașa de pe tort? Un ingenios aparat cu lipici pentru plasat perucile pe scalpul ca un beculeț al domnului Fisher. 

Felicitări elevilor și doamnei prof. Otilia Hopșa.

Informatii de contact
Pentru informatii suplimentare secretariatul scolii va sta la dispozitie, de LUNI pana VINERI intre orele 8:00 - 16:00
  • Str. Unirii nr. 58 Vatra Dornei
  • 0230 371 534
  • scgen2vd@yahoo.com