Ziua Națională a Lecturii – III A

Sub deviza ”Lecturi pentru toți”, elevii clasei a III-a A au desfășurat în data de 15 februarie activitatea ” Cunoaștere prin lectură”, dedicată Zilei Naționale a Lecturii. Au studiat o hartă specială, au adus cărți, au confecționat bărci personalizate și au navigat prin Oceanul Cuvintelor.

Și-au reafirmat dorința de a descoperi lumea prin lectură atunci când au poposit în diferite porturi, au găsit noi continente sau s-au lăsat purtați de curenți către alte insule necunoscute până la insula ”Cuibul de lectură”.

În clasa noastră toți elevii citesc!

Mulțumim colaborare doamnei bibliotecare Loredana Candrea! Mulțumim părinților pentru cartea oferită!

Informatii de contact
Pentru informatii suplimentare secretariatul scolii va sta la dispozitie, de LUNI pana VINERI intre orele 8:00 - 16:00
  • Str. Unirii nr. 58 Vatra Dornei
  • 0230 371 534
  • scgen2vd@yahoo.com