Let’s Do It, Romania! 2019

Let's do it, Romania!

Sâmbătă, 21 septembrie 2019, s-a desfăşurat Ziua de Curăţenie Naţională în cadrul campaniei “Let’s Do It, România!” Ṣcoala Gimnazială Nr. 2 Vatra Dornei s-a alăturat acestei campanii naţionale. 70 elevi din clasele a III-a B, a IV-a A, a V-a B, a VI-a A, a VII-a B şi a VIII-a A alături de prof. Chirap Ioana, prof. Nimigean Mihaela, prof. Ciuhlău Daniela, prof. Honciuc Raluca şi prof. Dincă Alina, sub coordonarea doamnei director prof. Dimitriu Claudia au ecologizat un sector din Parcul Municipiului Vatra Dornei.

Mulţumim Primăriei Vatra Dornei care prin domnul inginer Boiarinof Cătălin, Consilier -protecţia mediului, a sprijinit acţiunea.

Informatii de contact
Pentru informatii suplimentare secretariatul scolii va sta la dispozitie, de LUNI pana VINERI intre orele 8:00 - 16:00
  • Str. Unirii nr. 58 Vatra Dornei
  • 0230 371 534
  • scgen2vd@yahoo.com